Átfogó tanulmány jelent meg az Európai Egyetemi Szövetségek eredményeiről
2025.02.05.
Nemzetköziesítés | Felsőoktatás
Egy átfogó tanulmány jelent meg az Erasmus+ program Európai Egyetemi Szövetségek elnevezésű kezdeményezésének eredményeiről és a benne rejlő potenciálról.
Az Európai Bizottság által készített jelentés az első pilot projektekre fókuszál, melyek fejlődését, eredményeit mutatja be, valamint kiemeli a Szövetségek által létrehozott új struktúrákban és folyamatokban rejlő lehetőségeket az egész európai felsőoktatásra vetítve.
A most megjelent tanulmány célja, hogy részletesen ismertesse a 2019-ben indult kezdeményezés első kiemelkedő eredményeit, és szakpolitikai iránymutatást fogalmazzon meg a jövőre vonatkozóan is.
Összefoglaló a tanulmányról | A teljes tanulmány itt olvasható |
Az Európai Egyetemi Szövetségekről
A szövetségek 5 fő dimenziója:
- nemzetközi intézményi együttműködés és közös irányítás
- közös oktatási kínálat és mobilitás
- együttműködés a társadalommal és a gazdasággal
- kutatás és innováció
- eredmények a szélesebb felsőoktatási rendszer számára.
Öt hazai intézmény (Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Eötvös Loránd Tudományegyetem, Neumann János Egyetem, Pécsi Tudományegyetem, Szegedi Tudományegyetem) teljes jogú partnerként,
további két egyetem (Debreceni Egyetem, Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem) társult tagként vesz részt a Szövetségek munkájában.
A Tempus Közalapítvány is szerepet vállal egy Európai Egyetemi Szövetségek témájú együttműködésben (Spreading innovative results to other higher education institutions), melynek egyik célkitűzése, hogy egyfajta hídként szolgáljon a Szövetségekben részt vevő és nem részt vevő intézmények között.
További információ az Európai Egyetemi Szövetségekről a Tempus Közalapítvány honlapján. |
Utolsó módosítás: 2025.02.05.